Hacamat oldum

Dün yıllardır ara sıra deyim olarak kullandığım şeyi yaptım. Hacamat oldum. Hanımın ısrarı üzerine kayınvalidemle birlikte 3 kişi Altunizadede bulunan Dr. Turanşah Tümer’in ofis-kliniğine gittik. Önce bir ön muayeneden geçtik. Doktor neyim olduğunu sordu, ben bunları saydım: Bel ağrısı, ürtiker, egzama, reflü, karaciğer yağlanması. Aynı şekilde annem ile hanıma da sordu. Hepimize 3er seans hacamat bana üstüne de sülük tedavisi önerdi. Tamam deyip ilk hacamat için bir odaya geçtik.

Sırtıma 5 adet cam kavanozu içlerinde pamuk tutuşturularak yapıştırıldı. Kavanozlardaki oksijenin azalmasıyla derim kavanozun içine doğru çekildi. Bu şekilde yaklaşık 7-8 dk bekledim. Görüntüyü göremesemde bol miktarda şişme ve morarma olduğunu tahmin ediyorum. Bu noktaya kadar herhangi bir acı hissetmedim. Ardından kavanozlar sırtımdan ayrıldı. Doktor neşter benzeri bir kesici ile şişkinliklerin üzerine küçük kesikler attı. Bu kesiklerin atılışını hissettim ama bu da acı vermedi. Peşine cam kavanozlar gene aynı şekilde aynı yerlere tutturuldu. Sol omzumun üstüne yattım ve beklemeye başladım. Bi 7-8 dk da bu aşamada bekledim. Gene herhangi bir acı hissetmedim. Ardından doktar kupaları kanlar içinde kalacak şekilde sırtımdan söktü. Kupaların içerisindeki muhallebi kıvamındaki koyu renkli kanımı görünce, vücudumdan böyle bir şey çıktığı için rahatlamış hissettim kendimi. Peşine kesiklerin üstü bandajlandı ve araç kullanarak eve geldim.

Ertesi sabah yani bugün bandajları çıkarttık tek acıyan yer bantların derimden sökülme anı oldu. Şu an doktora söylemediğim ani hareketlerde oluşan kasılma öncesi sırt ağrılarım tamamen yok oldu. Sırtımdan bir yük kalkmış gibi hissettim. 2 seans daha devam edip bel ve boyun bölgemede yaptıracağım. Onların da olumlu etkisinin olacağına inanıyorum.

Başlangıçta çok şüpheyle baksamda gerek doktordan gerekse yöntemden memnun kaldım. Gittiğimiz yerde de kullanılan aparatların tek kullanımlık olduğunu ve hijyene gereken önemin verildiğini gördüm. Doktorun diplomasını da görmek rahatlattı. Peygamberimizinde yaptırdığını, bir çok kültürde çok eskilerden beri var olduğunu da öğrendim. Gelişmeleri ve izlenimlerimi yazmaya çalışacağım.

Bir Cevap Yazın