Hacamat oldum 2

Pazar günü ikinci hacamatımı oldum. İlk yazımda belirttiğim klinikte anlattığım teknikle belime dört tane kupa vuruldu. İlk yaptırdığımdan farklı olarak bu sefer çıkan kanda bir miktar iltihap/ödem ve gaz vardı. Bazı insanlarda olabiliyormuş. Çok detayına inemedik ayrıca hastanede kan tahlili yaptıracağım. Normalde kanımda olmaması gereken şeylerin dışarı çıkmış olması beni baya rahatlattı.

Hacamat anındaki hissettiklerim önceki ile aynıydı acı felan olmadı. Hacamat sonrası ise, bel bölgesinin günlük hayattaki oturma kalkma eylemlerinde sırttan daha çok baskıya maruz kalmasından ve bandajların takılı olduğu yirmi dört saatlik sürede bandajların vücudumdaki tüyleri çekiştirmesinden dolayı bir miktar daha nazlı geçti.

İlk yazımı hacamat olduktan bir gün sonra etkilerini çok gözlemleyemeden yazmıştım. Şimdi hayatıma yansıması ile ilgili daha net bilgiler verebiliyorum. Hacamat olmamdan dolayı hiç pişman değilim aksine beni ziyadesiyle mutlu etti. Hele ikincisinden sonraki pazartesi ve salı baya kafam güzel halde gezdim. Eskiden sırtımın ve belimin varlığının farkındaydım şimdi sanki bu uzuvlarım yok gibi. Vücudumdan büyük bir ağırlık kalkmış gibi hissediyorum. Bel ağrılarım fark edilir şekilde azaldı. Sabah uyanmamı da kolaylaştırdı.

Kısacası herhangi bir zararını görmedim ama faydası bol oldu. Bu hafta nasipse bir seans daha yaptıracağım oda boyun bölgesine olacak. Onun ardından da ürtiker için bir seans da sülük tedavisi önerdi doktor onu da yaptırmaya niyetliyim. Seanslar bittikten sonrada yılda 1-2 kez yaptırmayı düşünüyorum. Tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın