Selam Ortadoğulu

Eğer bir ortadoğulu iseniz çevrenizdeki gelişmeleri düşünüp sorgulamaya vakit ayıramadan yeni bir gelişme ile karşı karşıya kalırsınız. Bu gelişmeler ise genellikle ortadoğulu olmayanların kurguladığı, başka ortadoğuluların uyguladığı patlama, işgal, bombalama, darbe gibi eylemlerdir.

Eğer bir ortadoğulu iseniz çevrenizdeki ortadoğuluların bulunduğunuz yerden gitmek istemesine özenip sizde gitmek istersiniz. Kalıp birşeyleri değiştirmenin doğru olduğunu bilerek, gittiğinde ikinci sınıf insan muamelesi göreceğini bilerek, gitmemeyi isteyerek, gitmek istersiniz.

Eğer bir ortadoğulu iseniz ölümden değil ama yaşamaktan çok korkabilirsiniz hatta bu korku o kadar fazladır ki çocuklarınızın aşırı korkmaktan ağlayamadıklarını bile görebilirsiniz.

Eğer bir ortadoğulu iseniz kavramların sizde karşılığı başkalarına göre çok farklıdır. Kamp, çadır, battaniye hobi malzemesi değil, eviniz bombalandığında belki yardım olarak alabileceklerinizdir.

Eğer bir ortadoğulu iseniz dininiz bellidir ama seçeceğiniz cemaate yada mezhebe göre hangi din kardeşinizle düşman olacağınızı belirlemek zorundasınızdır.

Eğer bir ortadoğulu iseniz çelişki hayatınızın bir vazgeçilmezidir. Ülkenizde bomba patladığı bir gün yas tutup isyan edebilir, celladınızdan medet umabilir veya üzülmeyi bile bir lüks olarak görebilirsiniz.

Eğer bir ortadoğulu iseniz hayallerinizi ötelemek için kurarsınız ve Ütopya en çok size yakındır.

Ve eğer gerçek bir ortadoğulu iseniz sizi hayata bağlayan şey inancınızdır ve sizin için dünya değiştirilecek bir yerdir.

Leave a Reply